Zanieczyszczenia środowiska, stres czy nieodpowiednia dieta nie sprzyjają naszej cerze. Skóra nie jest sobie w stanie poradzić z samooczyszczaniem; powstają wypryski, zaskórniki i niedoskonałości. Cera nie oddycha, przyjmuje szary, niezdrowy koloryt, sprawia wrażenie zmęczonej i starzeje się szybciej. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka metod na oczyszczenie skóry i zwraca się o pomoc do profesjonalistów. Gabinety kosmetyczne dysponują sprawdzonymi i skutecznymi metodami oczyszczania skóry cery. Jakimi?
Zabiegi oczyszczające twarz
Zabiegi jakie wykonujemy w naszym salonie:
Sposobów na oczyszczanie skóry jest wiele, podobnie jak typów cery. Jeśli chcesz, nasz kosmetolog dobierze odpowiedni zabieg dla Ciebie.
Jeżeli nie wiesz jaki zabieg wybrać zapraszamy do kontaktu lub lektury 🙂
Kwasy na twarz AHA, BHA, PHA – czyli rozwiązanie na wiele problemów jednocześnie. Odpowiedni kwas oczyści naszą cerę i jednocześnie zredukuje przyczyny jej zanieczyszczania, poprzez np. regulację wydzielania sebum czy nadmiernego rogowacenia. Dodatkowo w procedurach zabiegowych wykorzystuje się kilka osobnych preparatów, co poszerza spektrum działania dając praktycznie nieograniczone możliwości pomocy.
Więcej na temat kwasów jakich używamy możesz przeczytaj TUTAJ
Peeling kawitacyjny jest najmniej inwazyjną metodą. Doskonale usuwa łój i martwe komórki naskórka, czyniąc twarz promienną i świeżą. Metalowa szpatuła wykorzystywana do zabiegu emituje ultradźwięki, dzięki czemu zapewnia dodatkowo mikromasaż. Ten z kolei usprawnia mikrokrążenie w skórze, a tym samym dotlenienie jej i szybsze odprowadzanie toksyn. Jest to przyjemny rodzaj zabiegu, który możemy wykonać przy każdym typie cery, łącznie z wrażliwą i naczyniową. Nie powoduje podrażnień i nie pozostawia śladów.
Kolejną opcją jest mikrodermabrazja diamentowa. Ten zabieg daje nam więcej możliwości złuszczenia skóry o kontrolowanej głębokości. To doskonały sposób na zredukowanie zaskórników. Świetnie sprawdza się przy grubych i łojotokowych cerach. Głęboko oczyszcza pory z zaskórników i nadmiaru sebum, silnie wygładza. Nie polecamy dla osób o wiotkich, cienkich, naczyniowych i delikatnych skórach.
Oczyszczanie manualne jest kolejną metodą walki z zanieczyszczoną skórą. Obecnie obrosło w wiele mitów oraz ma wielu zwolenników jak i przeciwników. Czy warto?
Opinie na temat tego zabiegu są mocno podzielone. Niektórzy twierdzą, że oczyszczanie manualne powoduje powstawanie blizn, przebarwień czy nasilenia trądziku. Niestety jest to prawda, ale TYLKO jeśli zabieg wykonany zostanie nieumiejętnie i bez zachowania zasad higieny. Prawidłowe wykonanie oczyszczania manualnego nie powoduje uszkodzeń skóry, nie powoduje blizn czy stanów zapalnych. Odpowiednia wiedza kosmetologa, prawidłowe zdiagnozowanie oraz umiejętne wykonywanie technik oczyszczających jest w tym zabiegu kluczowe.
Częstym błędem niedouczonych kosmetyczek jest próba usunięcia podskórnych cyst, które nie mają ujścia. Uciskając powodujemy ich pęknięcie pod skórą, nasilenie i długie gojące się stany zapalne oraz prawie pewne powstanie przebarwień pozapalnych.
Jak wygląda skóra po zabiegu?
Po zabiegu skóra jest czysta, świeża i promienna. Niekiedy mogą być widoczne zaczerwienienia, które ustępują tego samego dnia. Przy wyjątkowo reaktywnych cerach skóra może dochodzić do siebie nieco dłużej.
Jak często należy powtarzać zabieg?
Jest to kwestia bardzo indywidualna. Niekiedy wystarczy 1-2 zabiegi i skorygowanie nawyków pielęgnacji w domu, aby uzyskać trwałą poprawę.
Zabieg oczyszczania manualnego jest jednym z elementów terapii przeciwtrądzikowej. Często zdarza się, że cerę należy wyciszyć i zredukować stany zapalne przy użyciu kwasów, a oczyszczanie manualne jest kolejnym elementem zaplanowanej terapii.
Dopełnieniem leczenia jest wyeliminowanie błędów pielęgnacyjnych oraz edukacja pacjenta.
Często obraz zanieczyszczonej skóry łączy się z brakiem witalności, ziemistością, szarością, zmęczeniem. Nasza twarz mówi bardzo wiele o trybie życia, sposobie odżywiania się, wypoczynku i aktywności. Na ratunek może przyjść masaż twarzy, który pobudzając krążenie krwi i limfy w rezultacie detoksykuje naszą skórę i dotlenia ją. Skóra staje się promienna, zdrowa i gładka.
Łączenie zabiegów w zaprojektowanej terapii pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty.
Wybierając się do salonu kosmetycznego w celu oczyszczenie skóry należy mieć świadomość, że proces ten wymaga współpracy pacjenta z kosmetologiem. Ważna jest tu odpowiednia edukacja oraz stosowanie się do zaleceń specjalisty. Powstawanie zanieczyszczeń nie trwa jeden dzień, pracujemy na nie często latami. W zależności od problemu leczenie cery wymaga systematyczności.