Usuwanie cellulitu – dobra i zła wiadomość

Dziś troszeczkę luźnie, półżartem o skórce pomarańczowej.

Cellulit jest to dystrofia tkanki podskórnej o charakterze niezapalnym (inaczej panikulopatia lub lipodystrofia). Dystrofia oznacza zaburzenie mikro-krążenia i procesów metabolicznych w skórze na skutek czego tkanka tłuszczowa zamiast rozkładać się równą warstwą, tworzy nieregularne, nieestetyczne zgrubienia.

Cellulit jak usunąć - Warszawa

Najpierw zła wiadomość:

Na cellulit jest narażone 90% kobiet i to niezależnie od wieku! Nie ważne czy masz 20 lat czy 60. Prawie każda z nas boryka się z cellulitem. Kolejna zła wiadomość jest taka że niestety Panowie nie maja tego problemu. I Gdzie jest sprawiedliwość na tym świecie?! 🙂 Wyjaśnijmy w czym rzecz.

Cellulit pojawia się w różnych okresach życia. U 12% kobiet w okresie pokwitania, u 20% w czasie ciąży, a u 25% w okresie około menopauzalnym. Najczęściej uwidacznia się w okolicy bioder, brzucha, na pośladkach oraz na wewnętrznych powierzchniach ud i kolan. Charakteryzuje się tworzeniem nieregularnych zgrubień tworzących się pod powierzchnią skóry, czasami bolesnych, przyjmujących wygląd znanej powszechnie „skórki pomarańczowej”

Odwiecznie nurtujące kobiety pytanie: dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu?

Wynika to z różnic w budowie tkanki tłuszczowej oraz gospodarce hormonalnej organizmu. Męski testosteron nie powoduje odkładania tkanki tłuszczowej w formie grudek i fałd. Przeciwnie, im mężczyzna ma go więcej tym mniej w jego organizmie jest tłuszczu, a więcej mięśni. I to nie wszystko! Testosteron dodatkowo napędza męski metabolizm tak że energia z pożywienia jest natychmiast spalana w mięśniach. To niesprawiedliwe wiem. Kobiecy organizm niestety działa inaczej, aż czasami mam wrażenie że kalorie łapie z powietrza. Też tak macie?

Co jest powodem powstawania cellulitu?

Kluczowych przyczyn jest wiele, najczęściej u każdego występuje kilka z nich.

Są to:

  • czynniki hormonalne, głównie podwyższony poziom estrogenów, który skutkuje zatrzymaniem wody w organizmie, zaburzeniami mikrokrążenia krwi, zwiększeniem przepuszczalności naczyń krwionośnych i obrzękami.
  • zaburzenia krążenia krwi i limfy
  • zaburzenia w funkcjonowaniu układu limfatycznego
  • wiotkość tkanki łącznej
  • czynniki genetyczne
  • nawyki żywieniowe – wysoka podaż soli, nadwyżka kaloryczna w diecie

Inne bardziej prozaiczne przyczyny to siedzący tryb życia, noszenie obcisłych ubrań i butów na wysokim obcasie, palenie papierosów, alkohol i problemy natury mentalnej.

Dobra wiadomość jest taka że:

Są sposoby aby ze skórką pomarańczową sobie poradzić. Do domowych sposobów należą peelingi mielona kawą (fusy z kawy + olej kokosowy), płatkami owsianymi, automasaż itp.
W salonach kosmetycznych mamy do wyboru całą masę metod od manualnych, poprzez maszynowe aż na metodach ocierających się o medycynę estetyczną.

Metody manualne:

  • masaż odchudzający/antycellulitowy, czyli masaż z rozbiciem nierówności podskórnych, poprawiający krążenie w skórze i metabolizm w tkankach. Efektem jest wygładzenie skóry oraz szybkie zmniejszenie obwodów.
  • masaż bańką chińską, czyli manualny masaż podciśnieniowy, do efektów masażu powyżej dodajemy działanie czynnika jakim jest podciśnienie, dzięki czemu ma jeszcze lepsze rezultaty.
  • zabiegi maszynowe, takie jak endermologia i tym podobne, działają na podobnych zasadach jak banka chińska, odznaczając się jednak większa skutecznością.
  • karboksyterapia polega na wprowadzeniu pod skórę CO2, zabieg tego typu ma właściwości wyszczuplające, modelujące oraz antycellulitowe.
  • zabiegi kosmetologii estetycznej i medycyny estetycznej, do tych zabiegów należy lipoliza iniekcyjna. Polega na wstrzyknięciu preparatu który rozpuszcza tłuszcz pod skórą. Efekty są widoczne już po dwóch zabiegach w serii.
  • Mezoterapia mikroigłowa, pobudza skórę do regeneracji, mikronakłucia wywołują stan zapalny uruchamiając mikrokrążenie.
  • Doskonałą metodą kosmetologii estetycznej w walce z celluilitem jest również karboksyterpia. Jest to metoda wstrzykiwania pod skórę naturalnego, ogrzanego gazu CO2.

Zabieg powoduje chwilowe podskórne zaburzenie dotlenienia, co skutkuje rozbudowaniem dodatkowej sieci naczyń krwionośnych. Gaz pod skórą wchłania się w przeciągu kilku godzin, efekt budowy nowej sieci naczyń pozostaje.

Reasumując, damy radę! Do lata już niedługo ale My zdążymy 🙂

Do zobaczenia na zabiegach!

Ciekawostka:

Pojęcie cellulit często jest używane zamiennie z terminem Cellulitis, co jest błędem, ponieważ Cellulitis jest zapaleniem skóry i tkanki podskórnej spowodowanym przez bakterie oraz występującym na wielu okolicach ciała, nie tych tylko charakterystycznych dla cellulitu.

W naszym salonie skutecznie pozbywamy się Cellulitu. Zapraszamy na profesjonalne zabiegi.

Każdy zabieg jest poprzedzony dokładną konsultacją z kosmetologiem i dobraniem odpowiedniej metody zabiegu.
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje, online, telefonicznie lub w naszym salonie na warszawskiej Woli.