Usuwanie przebarwień po opalaniu

Piękna, opalona skóra w jednolitym czekoladowym odcieniu to przedmiot pożądania wielu z nas. Zwłaszcza w sezonie urlopowym widać wzmożone zainteresowanie opalaniem – plaże i skwery zajęte są przez miłośników kąpieli słonecznych, ale i solaria nie narzekają na brak chętnych. Tymczasem nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że opalanie może skończyć się… niefajnie. Co zrobić, gdy z urlopu w słonecznej Hurghadzie przywieziemy na pamiątkę nieestetyczne przebarwienia w postaci smug, plam i zacieków?

Usówanie blizn po opalaniu

Skąd się biorą przebarwienia tego typu?

Takie smugi i plamy to przebarwienia powstałe po opalaniu. Powstają na skutek zaburzeń produkcji melaniny (barwnika) w skórze. To właśnie melanina odpowiada za intensywność zabarwienia skóry, prawidłowo pod wpływem słońca ciemnieje. Przebarwienia z reguły są koloru brązowego, jednak gdy występuje niedobór melaniny – są białe. Są jedynie defektem kosmetycznym, występują głównie w tych miejscach ciała, wystawionych na kontakt z promieniami słońca. Przyczyny powstawania przebarwień są różne:

  • Przyjmowanie niektórych leków hormonalnych
  • Stosowanie hormonalnej antykoncepcji
  • Ciąża
  • Przyjmowanie niektórych leków (np.sulfonamidy, środki przeciwgrzybicze i przeciwcukrzycowe, leki moczopędne, beta-blokery, tetracykliny, cytostatyki, NLP)
  • Spożywanie alkoholu
  • Stosowanie na skórę kosmetyków zawierających substancje fototoksyczne tzn. takie, które pod wpływem promieni UV wchodzą w interakcję i pozostawiają ślady (np. alkohol w perfumach czy kremach perfumowanych, retinol, kwasy owocowe, olejek bergamota)
  • Niektóre choroby skóry (np. toczeń)
Zabiegi na przebarwienia po opalaniu

Nie wiesz jaki zabieg będzie dla Ciebie odpowiedni? Zapraszamy na darmowe konsultacje

Poprzez dokładny wywiad, analizę Twojej skóry oraz kosmetyków jakich używasz, dopasujemy zabieg do Ciebie.

Uwaga! W trakcie wykonywania zabiegów takich jak np. mikrodermabrazja lub peelingi z wykorzystaniem niektórych kwasów, należy bezwzględnie zaniechać opalania na minimum okres jednego miesiąca. Należy w tym okresie stosować kremy z wysokimi filtrami (min.50). Jeśli planujesz urlop nad morzem, weź to koniecznie pod uwagę!

Jakie zabiegi stosujemy na powstałe niedoskonałości po opalaniu

Peeling kawitacyjny – usuwanie przebarwień po opalaniu ultradźwiękami

O peelingu kawitacyjnym wspominaliśmy już kilka razy, jednak w przypadku usuwania przebarwień warto też o nim przypomnieć. Jest to bowiem rewelacyjny sposób na usuwanie przebarwień po opalaniu. Kawitacja umożliwia falom ultradźwiękowym wniknięcie w głębokie warstwy naskórka, usuwając z nich martwe i nieprawidłowe komórki, oraz przyspiesza metabolizm zdrowych komórek. Wibracje powodują wzmożony przepływ krwi i limfy, drenaż limfatyczny powoduje intensywne dotlenienie skóry oraz jej regenerację. Aby efekt był trwały, zaleca się wykonywanie peelingu kawitacyjnego raz w tygodniu przez okres ok. 5-6  tygodni, jednak nie rzadziej niż raz na miesiąc. Zobacz szczegółową ofertę peelingu kawitacyjnego.

Mikrodermabrazja diamentowa

Podobnie jak w przypadku przebarwień po trądziku, zabieg mikrodermabrazji pomaga zlikwidować przebarwienia po opalaniu. Mechanicznie ścierany naskórek przy zastosowaniu diamentowych głowic zostaje w trakcie zabiegu pobudzony do działania – uruchamiają się naturalne skórne procesy odbudowy tkanek, co skutkuje pojawieniem się nowej gładkiej skóry. Poprawiony koloryt skóry, pobudzone do działania fibroblasty produkują kolagen i elastynę, dzięki czemu nowe warstwy tkanek są elastyczne i gładkie. Regeneracja skóry obejmuje cały obszar poddawany zabiegowi. Przebarwienia słoneczne oraz objawy fotostarzenia skóry znikają, skóra nabiera jednolitego zdrowego kolorytu.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są aktywne ropne lub bakteryjne zakażenia skóry, grzybica, naczyniaki jamiste, skłonności do powstawania keloidów, ropny trądzik oraz cera naczyniowa. Zobacz szczegółową ofertę mikrodermabrazji diamentowej.

Eksfoliacja kwasami

Zabiegi kwasami czyli peeling chemiczny to także sprawdzony sposób na usuwanie przebarwień po opalaniu. Preparaty do tego zabiegu dobierane są indywidualnie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Eksfoliacja czyli usuwanie przebarwień po opalaniu przy pomocy kwasów,  może  być wykonywana także w porze letniej, dzięki zastosowaniu monokwasów, które są bezpieczne dla skóry i nie wchodzą w reakcje z promieniami UV. Są to kwasy: migdałowy, jabłkowy, fitowy, azelainowy, szikimowy, askorbinowy i laktobionowy. Na szczególną uwagę zasługuje kwas fitowy – którego cząsteczki mają właściwość blokowania jonów miedzi, która odpowiada za proces melanogenezy w skórze. Z kolei kwas szikimowy bardzo efektywnie wpływa na efekty fotostarzenia, przyspieszając jej regenerację. Zobacz szczegółową ofertę zabiegów z użyciem kwasów.

Zabiegi kwasem kojowym

Pochodzący z Azji kwas kojowy szturmem podbił europejskie salony piękności. W Azji od stuleci stosowany jest do produkcji preparatów do pielęgnacji skóry. W gabinetach kosmetycznych stosowany jest jako skuteczny sposób na usuwanie przebarwień po opalaniu.

Kwas kojowy wnika w skórę i hamuje proces tworzenia się melaniny, to z kolei uruchamia proces depigmentacji ciemnych plam. Nie powstają także kolejne, nowe plamy. Kwas kojowy ma tę ogromną przewagę nad innymi kwasami, że nie złuszcza się intensywnie oraz nie wymaga ochrony skóry przed słońcem. Dlatego można go bez obaw stosować także latem. Zobacz jakich kwasów używamy.

Za pomocą indywidualnie dobranych zabiegów sprawnie i dokładnie likwidujemy przebarwienia powstałem po opalaniu

Zabiegi wykonywane są wyłącznie przez kosmetologa, dlatego możesz czuć się w 100% bezpieczna. Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją z klientem.
Jeżeli masz pytania zapraszamy na bezpłatną konsultację do salonu lub ONLINE.