Oczyszczanie twarzy z wągrów – nasze sposoby
Zaskórniki, popularnie zwane też po prostu wągrami są niezmiernie uciążliwe. Ich usunięcie nie jest łatwe i szybko wracają, zaraz potem gdy już udało nam się ich na chwilę pozbyć. Co robić aby pożegnać się z nimi raz na zawsze? Przede wszystkim wybrać się do specjalisty, który wie jak z tym walczyć.
Oczyszczanie manualne
To metoda mechanicznego oczyszczania skóry z niedoskonałości. Pomaga odblokować pory, zminimalizować wydzielanie się sebum i powstawanie nowych wyprysków. W Healthy Beauty znamy się na tym, jak wspomagać naturalne procesy oczyszczania się skóry. Odblokowywanie porów odbywa się w ściśle sterylnych warunkach, nie musisz więc obawiać się rozprzestrzeniania się bakterii po całej twarzy.
Rozumiemy również, że bardzo duże zanieczyszczenie cery, rozszerzone pory nie są okolicznościami którym sprzyja częste oczyszczanie manualne. Należyte są właściwe odstępy czasu, w zależności od potrzeb i sytuacji skóry, przy problematycznej cerze nie częściej niż raz co dwa miesiące. Mechanicznemu usuwaniu zaskórników powinno także towarzyszyć kilka innych elementów. Samo wyciskanie nie pomoże, musi być połączone z:
- użyciem maski rozpulchniającej (wspomaga rozszerzenie porów i ogólne rozpulchnienie skóry, dzięki czemu efektywniej odblokowujemy pory)
- wapozonu (ciepłej pary o podobnym działaniu jak naska rozpulchniająca)
- maską łagodząco-ściagającą (po oczyszczaniu mechanicznym stosujemy ją w celu ochronnym i przeciwzapalnym)
Oprócz najwyższej higieny gabinet kosmetolog powinien zapewnić Ci skuteczne leczenie. Przestarzałe metody często mogą zrobić więcej szkody. Nie wolno na przykład stosować gorących masek. Termiczne maski szkodzą skórze a nie pomagają jej! Oczyszczanie trądzikowej cery, borykajacej się z problemem zaskórników jest bardzo skomplikowanym procesem, nie wolno więc zaufać niedoświadczonym czy nieuświadomionym kosmetyczkom. Ale oczyszczanie mechaniczne to nie jedyny sposób radzenia sobie z wągrami. Do pełni efektu należy pamiętać jeszcze o kolejnym kroku.
Używaj peelingów
Oprócz oczyszczania skóry warto jest także wspomagać jego długotrwałe efekty poprzez peelingi. Regularne stosowanie go jest w stanie zapobiegać powstawaniu nowych zaskórników i krostek. Dzięki złuszczaniu martwego naskórka, usunięciu zrogowaciałych komórek peeling wspomaga proces oczyszczania porów skórnych. W przypadku skóry mieszanej lub tłustej można stosować go raz w tygodniu. Natomiast jeśli mamy do czynienia z cerą wrażliwą, suchą albo dojrzałą wówczas oczywiście należy robić taki peeling nieco rzadziej, na przykład raz na dwa lub trzy tygodnie. Jest to uzupełnienie jakie stosować możemy w parze z oczyszczaniem mechanicznym.
Salon Kosmetyczny Healthybeauty
Ostatnie wpisy
- Konsultacja w gabinecie kosmetologicznym – dla kogo?
- Mężczyzna u kosmetologa
- Oczyszczanie męskiej skóry
- Wpływ mezoterapii mikroigłowej na odmłodzenie skóry.
- Specjalistyczna depilacja laserowa którą można wykonywać latem
- Mezoteraia mikroigłowa, najlepszy zabieg latem
- Jaki laser wybrać do depilacji bikini?