Kobieta w ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze jest dla salonów kosmetologicznych pacjentką wyjątkową. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na burzę hormonów szalejących w kobiecym ciele. Czy bycie w ciąży zmusza kobiety do rezygnacji z zabiegów profesjonalnych? Absolutnie nie.
Bezpieczne zabiegi kosmetyczne w ciąży
Najpopularniejsze zabiegi dla Pań w ciąży wykonywane w naszym salonie:
Idealny prezent dla kobiety w ciąży – Voucher na masaż
Przejdź do sklepu i kup prezent ONLINE. Kartę podarunkową na masaż otrzymasz na e-maila.
A teraz parę interesujących informacji, które każda przyszła mam powinna znać na temat zabiegów kosmetycznych w ciąży
Czy wiesz, że ciąża nie jest przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów kosmetycznych? Będąc w ciąży z powodzeniem można korzystać z usług kosmetologicznych.
Zatem z jakich zabiegów można korzystać spodziewając się dziecka? Po pierwsze peeling. Jest to zabieg polegający na:
- usunięciu martwego naskórka w celu poprawy wyglądu i stanu skóry,
- spłyceniu drobnych zmarszczek,
- rozjaśnieniu cery,
- rewitalizacji skóry,
- redukcji szorstkości i suchości skóry,
Jaki kwas może być użyty? Na przykład kwas migdałowy. Ma bardzo delikatne działanie złuszczające, przeciwrodnikowe oraz antybakteryjne. Jest niezastąpiony gdy skóra w ciąży staje się wrażliwa. Eksfoliacja kwasem migdałowym powinna się odbywać w seriach 4-6 zabiegów co około 7 dni. Może być stosowana przez cały rok, a dzięki niej, skóra będzie rozjaśniona, nawilżona, wygładzona i pozbawiona rozszerzonych porów. To tylko jeden z wielu kwasów które można zastosować. Healthy beauty pracuje na monokwasach, to oznacza, że sami odpowiednio ustalamy ich stężenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy ustalić, który z nich będzie najlepszy dla indywidualnych potrzeb naszych pacjentów.
Można sięgnąć również po aparaturę – delikatny zabieg mikrodermabrazji diamentowej nie powinien wywołać żadnych reakcji niepożądanych. Usunięcie martwych komórek skóry za pomocą ścierającej głowicy diamentowej nie jest bolesne, ponadto poprawia ukrwienie oraz nasila syntezę elastyny i kolagenu. Taki peeling jest świetnym wprowadzeniem do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy.
Po drugie – Masaż
Przy masażu klasycznym twarzy dla kobiet w ciąży kosmetolodzy wykonują delikatniejsze, wolniejsze ruchy. Użycie hypoalergicznych, łagodnych preparatów nie wywoła na skórze reakcji niepożądanych. Ten zabieg pomoże pozbyć się opuchlizny, zasinień pod oczami i przede wszystkim zrelaksuje przyszłą mamę.
Masaż ciała – Ze względu na brak możliwości leżenia na brzuchu, dla kobiet w ciąży stosuje się specjalną pozycję boczną. W czasie ciąży narasta napięcie mięśniowe, delikatne, długie ruchy podczas masażu ciała przyniosą ciężarnej poczucie relaksu i odprężenia. Bóle mięśniowe szyi czy kręgosłupa rozmasowuje się dłuższym masażem rozgrzewającym. Nie stosuje się mocnych ruchów ani ucisków.
W ciąży można stosować również drenaż limfatyczny. Polega on pobudzeniu krążenia układu krwionośnego i limfatycznego, ruchy podczas tego rodzaju masażu są bardzo delikatne oraz płynne. Pomaga on pozbyć się opuchlizny oraz nadmiaru wody w organizmie, zwłaszcza w okolicy nóg. Dzięki wprawieniu obu układów w ruch, przykre, ciążowe dolegliwości takie jak nadmiar wody, zalegające w organizmie, szkodliwe produkty przemiany materii oraz obrzęki odejdą w zapomnienie.
Masaż stóp – Ciąża to stan w którym kobiece stopy często puchną lub dochodzi do ich deformacji, na przykład płaskostopia czy halluksów. Ratunkiem może okazać się dobrze przeprowadzony masaż stóp. Za jego sprawą Twoje stopy na reszcie odpoczną i należycie zregenerują się .
Na stopach znajduje się wiele punktów refleksologicznych. Punty te odpowiadają za poszczególne organy wewnętrzne. Odpowiednio pobudzone na pewno przyniosą przyszłej mamie ulgę.
A co z paznokciami? Po trzecie manicure i pedicure.
Kobieta w ciąży, jeśli tylko ma na to ochotę, może skorzystać ze stylizacji paznokci. Nie udowodniono żadnej szkodliwości ani dla przyszłej mamy ani dla dziecka. Zabieg powinien być połączony z terapią nawilżającą na dłonie jeśli wykonywany był manicure lub stopy w przypadku pedicure. Podczas ciąży kobiety często skarżą się na suchość stóp i dłoni czy łamliwość i kruchość paznokci więc należy się im dodatkowa porcja odżywienia.
Istnieje wiele alternatywnych zabiegów, które nie zaszkodzą ani dziecku ani przyszłej mamie.