Wpływ mezoterapii mikroigłowej na odmłodzenie skóry.
Mikronakłuwanie Anti – Age, czyli wpływ mezoterapii mikroigłowej na odmłodzenie skóry
Wraz z upływem lat nasza skóra traci elastyczność, pojawiają się zmarszczki, przebarwienia i niedoskonałości. Jak sprawić, żeby skóra wyglądała na zdrową, młodą i promienną przy pierwszych oznakach starzenia? Śpieszymy się z odpowiedzią! Dla osób chcących odzyskać młodszy wygląd i odświeżyć swoją skórę, idealnym rozwiązaniem może być mikronakłuwanie. Zabieg skutecznie spowalnia procesy starzenia się skóry stymulując jej naturalne mechanizmy regeneracyjne. Jak działa mezoterapia mikroigłowa i jak wpływa na naszą skórę? Odpowiedź znajdziesz w artykule. Zapraszamy do lektury.
Jak działa zabieg mezoterapii mikroigłowej? Czyli wpływ mikronakłuwania na regenerację skóry
Zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonuje się za pomocą urządzenia wyposażonego w jednorazowe sterylne wkłady z mikroigłami – jest to dermapen. Dzięki regulowanej głębokości penetracji igieł, dermapen pozwala na dostosowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb skóry klienta. Czy dermapen niszczy skórę? Wręcz przeciwnie!
Mikronakłuwania stymuluje umiejscowione w naskórku fibroblasty, które produkują naturalne składniki takie jak kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. Są one odpowiedzialne za jędrność, elastyczność i gładkość skóry. Stymulacja do produkcji tych składników sprawia, że skóra odzyskuje zdrowy i promienny wygląd, a zmarszczki, czy linie mimiczne – znacznie zredukowane.
Regularne zabiegi mikronakłuwania pomagają również w redukcji przebarwień, plam posłonecznych i innych nierówności kolorystycznych, co prowadzi do bardziej jednolitego i promiennego kolorytu skóry. Mezoterapia mikroigłowa stymuluje naturalne procesy regeneracyjne skóry. Dzięki tworzeniu mikroskopijnych urazów, skóra jest pobudzana do szybszej odnowy komórkowej. Nowe, zdrowe komórki zastępują stare i uszkodzone, co prowadzi do wyrównania kolorytu cery.
To jeszcze nie wszystko! Podczas mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się preparaty ze składnikami odżywczymi, które dzięki mikroskopijnym kanałom, dostają się do skóry znacznie głębiej, niż stosowanie ich na zewnętrznej warstwie naskórka. Jest to dodatkowa korzyść dla skóry, która pozwala na skuteczniejsze działanie odpowiednio dobranych preparatów i przynosi jeszcze lepsze efekty po zabiegu.