Chyba każda z nas, choć raz korzystała z kremu peelingującego do twarzy. Taki zwykły manualny peeling, możemy wykonać w domu. Nawet po takim domowym zabiegu, nasza skóra jest oczyszczona i gładsza.
Jeśli jednak chcemy czegoś więcej, lub mamy problemy skórne, z którymi sobie nie radzimy to warto skorzystać z zabiegu oczyszczania skóry kwasami. Zabiegi z wykorzystaniem kwasów organicznych mają zbawienny wpływ na naszą cerę. Oczyszczanie cery kwasami ma na celu złuszczyć naskórek i pozwolić głębszym warstwom skóry na regeneracje. Dzięki temu skóra staje się oczyszczona, wygładzona, młodsza, a także zmniejszają się blizny, przebarwienia i inne jej niedoskonałości.
Takie zabiegi wykonuje się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Są one dobrą alternatywą dla droższych czy też bardziej inwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych.
Co ważne, zabiegi te mogą być stosowane zarówno przez panie, jak i panów.
Jakie właściwości mają kwasy organiczne?
Kwasy wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych są pochodzenia naturalnego. W zależności od problemów skórnych wykorzystuje się inny rodzaje kwasu.
Tak np. kwas migdałowy jest łagodny w swoim działaniu i będzie idealny dla cery suchej i wrażliwej. Natomiast glikolowy sprawdzi się w usuwaniu przebarwień i poprawieniu kolorytu skóry. A znowu kwas mlekowy będzie świetny na blizny. Ma też działanie oczyszczające i odblokowujące pory. Oczywiście wymienionych zostało tylko kilka rodzajów, a wybór jest naprawdę duży.
Jeśli cera wymaga bardzo delikatnego złuszczenia to wykorzystuje się preparaty roślinne połączone z kwasami pochodzenia owocowego (np. z cytryny, kiwi czy ananasa).
Jak to dokładnie działa?
W gabinecie kosmetycznym Healthy Beauty, każdy zabieg rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu. Następnie kosmetolog oczyszcza skórę i przygotowuję ją do zabiegu. Wybiera odpowiedni rodzaj kwasu i jego stężenie tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Oczyszczanie kwasami to nic innego jak peeling – z tym, że jest to peeling chemiczny, a nie manualny, który wykonujemy w domu. Poprzez nałożenia kwasów na skórę, cały naskórek zostaje złuszczony. Jeśli jest taka potrzeba to na koniec wykonuje się jeszcze podczyszczanie manualne. Kwasy powodują rozluźnienie się wiązań między komórkami wierzchniej warstwy skóry. Dzięki temu zostają usunięte martwe komórki oraz zanieczyszczenia. Dodatkowo pory zostają odblokowane, a skóra pozostaje czysta.
Jak dbać o naszą skórę po zabiegu?
Konkretne zalecenia odnośnie dbania o cerę otrzymamy od kosmetologa wykonującego zabieg. Mogą się one nieco różnic w zależności od rodzaju skóry czy też problemów skórnych, z jakimi przyszliśmy. Warto pamiętać o wyborze odpowiednich kosmetyków, które pozwolą utrzymać efekt zabiegu jak najdłużej.
Pielęgnacja jest ważna, ale równie ważna jest zrównoważona i zdrowa dieta. Dzięki odpowiednio dobranej diecie, zapewnimy naszemu organizmowi potrzebne witaminy i minerały. Wszystko, co dostarczamy naszemu organizmowi ma wpływ na wygląd naszej cery.
Jak wybrać profesjonalny gabinet kosmetyczny stosujący kwasy ?
Wybierając gabinet kosmetyczny oczekujemy profesjonalności i wysokiej jakości obsługi. Czy oby na pewno wiemy jak rozpoznać dobry salon kosmetyczny? Na co należy zwrócić uwagę, aby nasza wizyta była bezpieczna i satysfakcjonująca?
Większość rzeczy można wychwycić jeszcze przed pierwszą wizytą – wystarczy przeszukać internet, a później zajrzeć do danego salonu kosmetycznego.
Oznaki dobrego salonu kosmetycznego
Przed wizytą w salonie kosmetycznym, sprawdźmy czy ma on swoją stronę internetową. Czy informacje zawarte na tej stronie są aktualne? Może mają swój profil w mediach społecznościowych – warto sprawdzić jakie komentarze i opinie wystawiają klienci.
Jak oceniamy stronę tego wybranego salonu? Czy jest ona przejrzysta i łatwa w nawigowaniu? Czy zawiera szczegółowe informacje odnośnie salonu, jego personelu i oferowanych usług?
Jeśli już jesteśmy w wybranym salonie kosmetycznym, zwróćmy uwagę na wygląd i estetykę wnętrza. Czy wnętrza salonu zachęcają nas do skorzystania z usług, które są tam oferowane? Czy pomieszczenia są czyste? Czy w gabinetach znajduje się profesjonalny sprzęt do wykonywania zabiegów?
Kolejnym ważnym elementem dobrego wizerunku salonu kosmetycznego jest jego personel. Jak prezentują się pracownicy wybranego przez nas salonu? Czy ich prezencja jest schludna i estetyczna? Czy w miejscu pracy mają na sobie mundurki czy też są w stroju codziennym? Czy kosmetolodzy mają mocny makijaż czy nie mają go wcale? Kosmetolodzy swoim wyglądem mają zachęcać do skorzystania z ich usług. Jeśli możemy ocenić stan ich cery, a podczas pracy są w stroju „firmowym” to możemy się spodziewać profesjonalnej obsługi.
Jakie wrażenie odnieśliśmy podczas rozmowy z kosmetologiem? Czy to była rozmowa z osobą, która zna się na swoim fachu? Czy jej słownictwo było profesjonalne i świadczyło o posiadanym wykształceniu kierunkowym? Czy otrzymaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania odnośnie naszych problemów skórnych czy też proponowanych zabiegów.
Tutaj ważną rzeczą jest też punktualność. Jeśli gabinet dobrze określił czas poszczególnych wizyt (zabiegów) to nasza wizyta powinna być o wyznaczonej godzinie. Opóźnienia świadczą na niekorzyść salonu i powodują dodatkowy stres u nas, klientów.
Czy rzeczywiście wybraliśmy najlepszy gabinet kosmetyczny?
Wybraliśmy salon kosmetyczny, odpowiedzieliśmy pozytywnie na powyższe pytania i wybraliśmy się na proponowane zabiegi. Teraz możemy zweryfikować to czy dokonaliśmy dobrego wyboru.
Ponownie zwróćmy uwagę na drobne detale: czy zostaliśmy zaproszeni do gabinetu o wyznaczonej godzinie, czy kosmetolog jest kulturalna w stosunku do nas, czy podczas wizyty informuje nas o tym, co będzie robić i czy na koniec wizyty dostaliśmy informację o tym jak pielęgnować naszą skórę po zabiegu (jeśli taka pielęgnacja jest konieczna).
To są drobiazgi, ale to od takich drobiazgów zależy czy wrócimy do wybranego salonu i polecimy go znajomym, czy też skreślimy go z naszej listy.
Oczywiście każdy z nas może mieć nieco inne wymagania i oczekiwania, dlatego warto spisać swoje na kartce, a później odhaczać te, które zostały spełnione.
Na jednej wizycie oczyszczanie kwasami i manicure?
Nasz paznokcie wołają o pomstę do nieba. Kiedy ostatni raz byłyście zrobić profesjonalny manicure? Oj, ja to chyba nawet nie pamiętam. W związku z ogarnianiem tysiąca spraw dziennie i braku czasu dla siebie, często zapominamy o tych małych przyjemnościach.
Nasze dłonie to nasza wizytówka, tak w pracy jak i na co dzień. Estetycznie wykończone paznokcie potrafią poprawić nam nastrój, nawet w pochmurny dzień.
Czym jest idealny manicure?
Czy jego „idealność” oceniacie tylko efektem końcowym, czyli ładnie wyglądającymi paznokciami? A może chodzi o całokształt? Czyli ważna jest też np. atmosfera w salonie kosmetycznym i pozytywne nastawienie Pani kosmetolog wykonującej zabieg?
Wszystko musi się zgrać
Dla mnie chodzi właśnie o całokształt. Ważna jest atmosfera i wystrój salonu – czy jest to miejsce, w którym chcemy spędzić tą najbliższą godzinkę? Istotną rzeczą jest też podejście do klienta – czy Pani kosmetolog jest profesjonalna, ale przy tym też sympatyczna i fajnie się z nią rozmawia?
Podejście do klienta
Dla mnie istotny jest też czas – ale chodzi tutaj o czas jaki ja mogę poświęcić w gabinecie kosmetycznym. Nie chcę pędzić z jednego miejsca do drugiego i w biegu wpaść na manicure. Chcę w spokoju i relaksie, pozwolić kosmetolog zając się moimi dłońmi. W kwestii czasu chodzi też o podejście wspomnianej już kosmetolog. Czy wykonuje swoją prace starannie czy może spieszy się do kolejnego klienta i wszystko robi w tempie ekspresowym?
Są to drobne rzeczy, ale jednak dość ważne. Co do samego zabiegu, to ja zawsze chce, żeby moje paznokcie i dłonie prezentowały się świetnie po wyjściu z salonu.
Miło będzie, jeśli nasza kosmetolog poświęci chwilkę na namoczenie naszych paznokci w wodzie z mydłem (albo z jakimś olejkiem zapachowym). Następnie należałoby przygotować płytkę paznokcia, tak, więc odsunięcie lub obcięcie skórek jest konieczne.
Kolejnym krokiem będzie opiłowanie paznokci i nadanie im idealnego kształtu. Oczywiście ten idealny kształt ma być dla nas. Niektóre Panie chcą paznokcie opiłowane w półksiężyc. Ja np. wolę takie bardziej kwadratowe – ale bez przesady. Przed nałożeniem lakieru, płytka paznokcia powinna być odtłuszczona i osuszona.
Trwałość manicure
Dla mnie manicure musi być trwały i lakier nie może odpaść po dwóch dniach. Pewnie na kolejnej wizycie w salonie kosmetycznym zdecyduje się na manicure hybrydowy. Z tego co słyszałam utrzymuje się dobrych kilka tygodni, a paznokcie otrzymują ochronę przed promieniami słonecznymi.
Co Wy na to?
Podczas najbliższej wizyty w salonie kosmetycznym, zastanówcie się czy ten zabieg spełnia Wasze oczekiwania. Czy otrzymana obsługa była na takim poziomie, jakim oczekiwałyście? Czy jest coś co Wy byście dodały odnośnie idealnego manicure?