Kawitacja skóry twarzy

W tym artykule dowiesz się czym jest peeling kawitacyjny, jak przebiega zabieg wykorzystujący kawitację, jakie są jego korzyści i z czym najlepiej go łączyć. Jesteś ciekawy/a?  Zapraszamy do lektury.

kawitacja, peeling kawitacyjny, oczyszczanie skóry twarzy, oczyszczanie kawitacyjne
Zabieg peelingu kawitacyjnego przeprowadzany w gabinecie kosmetologicznym.

Co to jest kawitacja skóry twarzy?

Kawitacja, czyli peeling kawitacyjny, jest to zabieg wykorzystujący zjawisko kawitacji ultradźwiękowej. W procedurze wykorzystuje się urządzenie z metalową końcówką emitującą ultradźwięki o niskiej częstotliwości i niskim natężeniu. Działanie polega na dosłownym „wymiataniu” zanieczyszczeń ze skóry twarzy (złuszczanie i oczyszczanie) pozostawiając ją czystą i gładką.

Przebieg zabiegu kawitacji

Po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy można przejść do właściwej procedury. Niezbędnym czynnikiem umożliwiającym działanie zjawiska kawitacji, jest środowisko wodne, dlatego peeling kawitacyjny wykonuje się zawsze na mokrej powierzchni naskórka. W naszym przypadku, wykorzystujemy do tego tonik odpowiednio dobrany do typu cery pacjenta. Co dodatkowo przynosi korzyści skórze z działających składników. W zależności od problematyki skóry, przy peelingu kawitacyjnym szczególną uwagę należy poświęcić obszarom, które są najbardziej narażone na zanieczyszczenia, zaskórniki oraz nadmierne rogowacenie naskórka, aby zapewnić maksymalną skuteczność zabiegu i poprawić kondycję skóry.

Korzyści zabiegu peelingu kawitacyjnego

Efektem zabiegu peelingu kawitacyjnego jest oczyszczona, wygładzona skóra, pozbawiona martwego naskórka, zaskórników, wydzielin gruczołów łojowych czy resztek kosmetyków. Dodatkowo można zaobserwować oczyszczone, zmniejszone ujścia gruczołów łojowych. Drgania urządzenia stymulują mikrokrążenie, co pozytywnie wpływa na działanie fibroblastów produkujących kwas hialuronowy i kolagen. Zabieg peelingu kawitacyjnego jest przeznaczony dla każdego rodzaju skóry, szczególnie wymagającej złuszczenia, oczyszczenia, czy ogólnego odświeżenia.

Z czym łączyć peeling kawitacyjny?

Zabieg kawitacji, oprócz oczyszczenia skóry, może być również przygotowaniem do oczyszczania manualnego oraz peelingów chemicznych z wykorzystaniem kwasów. Każdy z tych zabiegów działa na innej głębokości skóry, co przyczynia się do kompleksowej poprawy jej kondycji. Terapie peelingami chemicznymi są znacznie skuteczniejsze, gdy są poprzedzane kawitacją, ponieważ preparaty łatwiej penetrują skórę pozbawioną warstwy martwych komórek i łoju. Łącząc kawitację z peelingiem chemicznym, można osiągnąć lepsze efekty w leczeniu problemów skórnych, takich jak trądzik, przebarwienia czy drobne zmarszczki. Połączenie tych zabiegów może przyspieszyć proces poprawy kondycji skóry i zapewnić bardziej widoczne rezultaty, nawet po pierwszym zabiegu!